5 najefektívnejších cvičení s vlastnou váhou

Mnoho ľudí chce začať s cvičením, ale nevedia, kde začať. Cvičenie s vlastnou váhou sú skvelý spôsob ako začať s cvičením, keďže si vyžadujú minimum pomôcok a môžete ich cvičiť kdekoľvek (aj doma). Najideálnejšie sú cvičenia, ktoré precvičujú viac svalových skupín. Toto robí vaše cvičenie viac efektívne a tiež to znamená, že pálite viac kalórií počas cvičenia. Tu je 5 cvikov, ktoré sú skvelé pre začiatočníkov.

Mostík (dvíhanie panvy)

Existujú 2 dôvody, prečo odporúčam mostík (dvíhanie panvy). Po prvé, zadné svaly sú najväčšie svaly na našom tele a pri dvíhaní panvy tieto svaly skvele precvičujeme. Po druhé, veľa ľudí trávi celé dni sedením. Žiaľ to môže spôsobiť mnoho problémov s držaním tela a inými zdravotnými problémami a dvíhanie panvy je skvelý spôsob, ako bojovať s týmito problémami a vybudovať stabilitu jadra. Toto je dôležité pomôcť predísť bolestiam spodnej chrbtice.

Drepy

Drepy sú jeden z najefektívnejších cvičení, lebo precvičujú všetky svaly spodnej časti tela a tiež jadro. Drepovanie vám tiež pomôže získať silu, ohybnosť a flexibilitu. Toto pomôže predísť zraneniam a zlepší vaše držanie tela. Ako pri všetkých cvičeniach, kľúčom je správna technika.

Beh na mieste s vysokými kolenami

Beh na mieste je skvelý spôsob ako zrýchliť tepovú frekvenciu a zhariať sa pred cvičením. Zapojte jadro a ruky ako pri šprintovaní počas tohoto cvičenia a urobíte z neho cvičenie celého tela. Toto cvičenie môžete zaradiť ako súčasť vášho tréningu tak, že zvýšite rýchlosť a intenzitu.

Kliky

Mnoho ľudí si myslí, že kliky precvičujú iba hornú časť tela, lepšie povedané ruky, ale v skutočnosti, ak sa robí správne, tak precvičuje celé telo. Kľúčom je, aby sme počas cvičenia klikov zapojili všetky svaly (sústreďte sa na zapájanie jadra a zadných svalov). Uvedomujem si, že kliky nie sú jednoduché cvičenie, tak aby ste ich zvládli, na začiatok umiestnite ruky na vyvýšenú plochu, napríklad stoličku, stôl alebo dokonca stenu a robte ich týmto spôsobovm, až kým nebudete schopní urobiť klasický klik s rukami na zemi.

Plank

Plank je ďalšie cvičenie, ktoré zapája svaly celého tela, keď sa robí správne. Ale je veľmi dôležité, aby sme zapájali jadro. Je to skvelý spôsob ako precvičovať naše brušné svaly bez toho, aby sme zaťažovali spodnú chrbitcu. Kľúčom je sústrediť sa na zapájanie všetkých svalov popri vykonávaní tohoto cviku, keďže toto vám pomôže udržať si správnu techniku.

Zdroje:
janaearl.com

MLIEČNY TUK: Máme sa ho báť?
Všetko, čo len (ne)chcete vedieť o semienkach

2 Komentáre

 • Christián Janečka

  17. mája 2019 @ 9:20

  Dobrý deň …… chcel by som sa informovať či sa dá z cvičenia s vlastnou váhou nabrať dostatočná svalová hmota?……. za odpoveď vám vopred ďakujem

  • fitfitadmin

   21. mája 2019 @ 15:34

   Dobry den Christian, otazka znie, ze co je pre vas “dostatocna” svalova hmota. Ale urcite ano aj pri cviceniach s vlastnou vahou a spravnym jedalnickom sa da nabrat dostatok svalovej hmoty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X