6 cvikov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa bolesti chrbta

Ako bolesť chrbta eliminovať? V prvom rade je potrebné určiť jej príčinu. Za nepríjemnú bolesť v oblasti krčnej chrbtice či krížov môžu byť zodpovedné oslabené svaly nielen v oblasti chrbta, ale aj brucha. Výbornou voľbou sú cvičenia z kategórie body and mind, ako napríklad joga, pilates, spirals a ďalšie, pretože sa zameriavajú aj na posilnenie hlbokých svalov. Úľavu vám prinesú aj nasledovné cviky:

Zdvíhanie panvy

Tento cvik vám pomôže eliminovať bolesť v oblasti krížov a navyše posilníte panvové dno. Pri tomto cviku je dôležité mať stále „stiahnutý“ zadok a cvik vykonávať pomaly. Na začiatok vám postačí jedna séria po 10 opakovaní. Neskôr pridajte viac sérií.

Mačací chrbát

Týmto cvikom nielen dokonale uvoľníte celú chrbticu, ale aj posilníte chrbtové svalstvo. Cvik opakujte pomaly a pritom dbajte na správne dýchanie. Urobte 8-10 opakovaní.

Kobra

Kobra je jedným z najznámejších cvikov na chrbticu. Okrem toho, že sa podieľa na uvoľnení svalstva, navyše aj posilní svalstvo ramien, ktoré môže byť tiež príčinou bolesti chrbtice. Cvik opakujte 10-krát.

Mostík

Ak ste presvedčení o tom, že za bolesť chrbtice sú zodpovedné oslabené svaly dolnej časti chrbta a brucha, mostík by v zostave cvikov, zameraných proti bolesti chrbta, chýbať rozhodne nemal. Vykonajte minimálne jednu sériu po 10 opakovaní.

Otáčanie hlavy do strán

Tento cvik je výbornou voľbou na uvoľnenie a natiahnutie svalstva v oblasti krčnej chrbtice. Výhodou je, že ho môžete robiť kdekoľvek. Robte ho pomaly aspoň 10 ráz.

Zakláňanie hlavy

Zakláňanie hlavy pomáha pri bolestiach v oblasti krčnej chrbtice. Môžete ho vykonávať postojačky alebo v sede.

Zdroje:

bodymind.cvicte.sk
youtube.com
freepik.com – designed by nensuria

Všetko, čo len (ne)chcete vedieť o semienkach

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X